rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna


To powinna być wiadomość dnia we wszystkich serwisach informacyjnych : Karol Bielecki zamierza niestety zakończyć karierę na skutek odniesionej kontuzji! Ten człowiek zasługuje na znacznie większą uwagę anizeli jakikolwiek kopacz na "Mundialu" ! Karol Bielecki również zaczynał od piłki nożnej, ale wybrał w końcu szczypiorniaka i zdobył ogromną popularność zarówno w Polsce jak i w Niemczech .

Znacznie bardziej popularny był w Niemczech aniżeli w Polsce, bo nasza telewizja publiczna zachorowała na piłkę nożną i częściej pokazuje kompromitujące transmisje z meczów naszych nieudaczników foodbolowych, aniżeli wspaniałe występy polskich reprezentantów w piłce ręcznej.

Stacje telewizyjne w Niemczech traktują piłkę ręczną jako jedną z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportu. Gdy oglądam za pośrednictwem satelity mecze ligi niemieckiej w piłce ręcznej, to tam aż roi się od polskich nazwisk i to są prawdziwi Polacy, bo w przeciwieństwie do piłkarzy takich jak Klose czy Podolski nie zmienili obywatelstwa i dumnie reprezentują Polskę.

Jednym z najbardziej znanych w Niemczech szczypiornistów jest Karol Bielecki. Był niekwestionowaną gwiazdą uwielbianą przez wszystkich kibiców zarówno w Niemczech jak i w Polsce. Posiadał najmocniejszy strzał na świecie, bo po jego rzutach piłka mknęła na bramkę z prędkością ponad 105 km/h .

Karol Bielecki to podpora reprezentacji Polski i między innymi dzieki jego grze wróciliśmy po wielu latach do światowej elity piłki ręcznej . W przeciwieństwie do naszych kopaczy w piłkę , którzy potrafia strzelać bramki za granicą, a w reprezentacji oszczędzają się, to Karol Bielecki grał na maksymalnych obrotach zarówno dla klubów niemieckich jak i dla reprezentacji Polski. Był ofiarny i nigdy się nie oszczędzał .

Karol Bielecki nie wstydził sie okazywać dumy z tego, że reprezentuje Polskę i właśnie dla Polski poświęcil swoją dalszą karierę sportową, bo stracił oko broniąc barw biało-czerwonych.

Panie Karolu !

Dziękuję Panu za te chwile wzruszeń , które Pan dostarczył wszystkim Polakom, za pokazanie siły charakteru , za ofiarność i wierność reprezentacji Polski.

Mam nadzieję , że Polski Zwiazek Piłki Ręcznej nie zostawi teraz Karola Bierleckiego " w odstawce" i wykorzysta jego olbrzymie doświadczenie do pracy szkolenia młodych piłkarzy ręcznych !

Rrajmund Pollak

2010-06-20 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 516106
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Karol Bielecki reprezentant Polski w piłce ręcznej ., blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała